ازن ژنراتور مرغداری

کاربرد ازن در صنایع طیور
رشد فزاینده جمعیت و افزایش نیاز به تامین پروتئین،همچنین افزایش روز افزون قیمت حامل های انرژی، فرسوده بودن صنعت طیور به علت قدمت ساخت، ضرورت اصلاح ساختار مرغداری ها را اجتناب ناپذیر کرده است. در خصوص پرورش طیور اعم از گوشتی و تخمگذار باتوجه به اینکه در کشور عزیز ما ایران کمتر مسائل اصلاح نژادی انجام می‌شود جهت افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها ، توجه به روش های مدرن ضد عفونی و آماده سازی سالنها از اهمیت وبژه ای برخوردار است . مسلماً بهداشت ، سلامت و مدیریت خوب مزرعه و گلۀ مرغ مادر، در داشتن بهترین و بالاترین بازدهی بسیار حائز اهمیت است . مواد ضدعفونی کننده شیمیایی دارای محدوده مصرف میباشند و روش های غلط بکارگیری موجب نتایج ضعیف ضد عفونی می گردد طبق استانداردهای فعلی، بسیاری از این مواد شیمیایی برای فرد و طبیعت مضر می باشند. اخیراً به سلامت افرادی که از ضدعفونی کننده های نوع آلدهید (فرمالدهید) استفاده می کنند( که در بین سایر مواد شیمیایی قلیایی بالاترین آمار مصرف را دارد) توجه بیشتری شده است. درانتخاب یک ضدعفونی کننده مؤثر باید به موارد استعمال ، میزان مواد آلی باقی مانده، درجه حرارت مطلوب برای حداکثر کارآیی و زمان تماس لازم توجه کرد. علاوه بر این باید با معایب هر ماده شیمیایی ضد عفونی کننده نیز توجه کرد. استشمام فرمالدئید منجر به ورم ملتحمه و ناراحتی های تنفسی می گردد که این نارسایی ها در جوجه مرغ ها و جوجه بوقلمون هایی که در محیطی با میزان بالای فرمالین قرار گرفته اند، دیده می شود. پرمنگنات پتاسیم می تواند با آلوده کردن آب آشامیدنی ، مسمومیت زا شده و موجب مرگ بدون هر نوع نشانه قبلی شود. ترکیبات چهارتایی آمونیوم بر روی باکتری های + G مؤثر ولی بر روی میکروب های – G تاثیر نسبی دارد. کیست تک یاختگان و تخم انگل های کرمی به طور قابل ملاحظه ای در برابر کلریدکردن ، مقاوم تر از باکتری ها هستند و کلر روی ارگانیسم های مقاوم تر مانند کلیفرم، ویروس ها، تخم انگل ها و کیست های ژیاردیالامبلیا اثری ندارد. کلر همچنین در دوزهای مصرفی بالاتر، سوزش چشم و خشکی پوست ایجاد می کند؛ بعلاوه وجود برخی ترکیبات سمی جانبی دیگر از جمله تری هالومتان ها و کلرآمین ها باعث مسمومیت شده و در برخی مواقع با ایجاد شوک ناگهانی و خونریزی سریع کبد، مرگ را سبب می شوند . ازن در مقایسه با سایر مواد شیمیایی ضد عفونی کننده مزایایی چون افزایش راندمان گندزدایی ، از بین بردن کلیه باکتری ها ، ویروسها و انگل ها و قارچها، کوتاه تر بودن زمان لازم برای ضد عفونی نسبت به سایر گندزداها دارد علاوه بر این مازاد ازن تزریق شده در آب به دلیل نیمه عمر کوتاه آن به صورت اکسیژن از سطح آزاد می‌گردد و محیط اطراف را بسیار دلپذیر و مطبوع می‌کند و ازن تمام ترکیبات اضافی موجود در آب را، بدون ایجاد باقی مانده نامطلوب برطرف می کند.
موارد کاربرد ازن در صنعت مرغداری
الف) ضدعفونی آب آشامیدنی در مرغداری
قسمت اعظم وزن بدن تمامی جانداران را آب تشکیل می دهد به نحوی که ۵۵ درصد وزن زنده مرغ و ۶۵ درصد وزن تخم مرغ و حدود ۸۵ درصد وزن بدن یک جوجه تازه متولد شده را آب تشکیل می دهد. در صورتیکه مرغها نتوانند تمام آب مورد احتیاج خود را بدست آورند ، آنها به همان نسبت خوراک کمتری مصرف می کنند.متوسط مصرف آب ۲ تا ۳ برابرمصرف خوراک می باشد. . آب آشامیدنی مرغها نباید بو و طعم نامطلوبی داشته باشد و باید بی رنگ ، زلال و شفاف باشد. آب با املاح بالا می تواند موجب مرگ و میر جوجه ها گردد.وجود یونهای آهن و منگنز سبب طعم فلزی آب میگردد که باعث کاهش مصرف آب توسط مرغ ها میشود همچنین سولفور موجود در آب به صورت سولفید هیدروژن که بوی تخم مرغ فاسد شده را منتقل می کند روی مصرف آب توسط مرغها اثر می گذارد و می تواند باعث کاهش تولید تخم مرغ و ضریب تبدیل گردد. استفاده از سیستم های تصفیه آب با استفاده از ازن سالهاست در کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان قوی ترین ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این روش سبب می شود که آب کاملاً بهداشتی و استریل در اختیار مرغها قرار گیرد ازن توانایی حذف یون آهن و منگنز و سولفید هیدروژن را از آب دارد. همچنین ازن از بین برنده باکتری های کلروفرم همانند سالمونلا و و کیست های ژیاردیالامبلیا در آب می باشد. نیمه عمر ازن در آب، کوتاه و بسته به دما و شرایط PH بین ۱۷-۳۰ دقیقه می باشد ولی اثر اکسیداتیو آن تا ۲۴ ساعت پابرجاست . ازن خاصیت بوزدایی داشته و خیلی سریع با اکثر بوها واکنش داده و آنها را اکسید می کند ولی کلر خود باعث ایجاد بو و طعم در آب می شود.همچنین ازن برخلاف کلر موجب تولید محصولات جانبی مضر مانند تری هالومتان ها نمیشود

ب)ضدعفونی آب مصرفی برای واکسیناسیون :
واکسیناسیون یکی از مهم ترین روشهای پیشگیری از بیماریهای طیور می باشد که بطور گسترده در صنعت طیور مورد استفاده قرار می گیرد.زیرا در این صنعت هزینه پیشگیری بسیار ارزانتر از درمان می باشد و از طرف دیگر شرط اساسی عرضه یک گوشت مرغ سالم به حدااقل رساندن استفاده از داروها بخصوص آنتی بیوتیک هاست. استفاده از آب آشامیدنی متداول ترین و رایج ترین روش واکسیناسیون علیه بیماریهای گامبورو ، آنسفالومیلیت طیور و همچنین بیماریهای نیوکاسل و برونشیت عفونی است. ولی باید توجه داشت که وجود هر گونه مواد ضدعفونی کننده در آب، واکسن های زنده را بی اثر می کند، لذا به آبی که دارای بقایای مواد ضدعفونی کننده است نباید واکسن افزوده شود.. با ضدعفونی کردن آب با ازن با توجه به نیمه عمر کوتاه ازن پس از ۲۵ دقیقه ، می توان واکسن های زنده را به آب افزود. ضمن اینکه در این شرایط با افزایش اکسیژن محلول در آب، مرغ رغبت بیشتری برای خوردن آب داشته و می توان از موفقیت واکسیناسیون اطمینان حاصل کرد .

ج‌) ضدعفونی و شستشوی سالن و تجهیزات مرغداری در پایان هر دوره:

در پایان هر دوره مرغداری برای جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا به دوره های بعدی ، لازم است کلیه تجهیزات و همچنین سالن مرغ داری به طور کامل مورد ضد عفونی قرار بگیرند در روش قدیمی عموما از مواد شیمیایی چون فرمالین و ترکیبات چهارتایی به عنوان مواد ضدعفونی کننده در پایان دوره استفاده می شد که به دلیل مشکلاتی چون هزینه بالا و ایجاد الودگی و آسیب رسانی به پرسنل و نیاز به شستشوی مجدد سالن به دلیل وجود مواد شیمیایی باقی مانده ، کاربرد این مواد شیمیایی منسوخ گشته است و فرایند ضدعفونی پایان دوره ازن زنی به دو صورت ۱- اسپری گاز ازن در دوز بالا به هوای سالن ۲- شستشو سالن تجهیزات با آب ازن دار ، استفاده می شود ازن به صورت گاز، قابلیت نفوذ در کلیه منافذ را داشته و هر گونه آلودگی میکروبی و کیست و اسپور میکروارگانیسم ها را از بین می برد. به علت خاصیت بوزدایی ازن پس از ضدعفونی سالن با گاز ازن ، دیگر بویی بر جای نمی ماند. ازن قابلیت نفوذ در بستر را دارا بوده و باقی مانده ای از خود بر جای نمی گذارد، در نتیجه نیازی به شستشوی مجدد هم ندارد. ازن باقی مانده سموم آفت کش را از بین برده همچنین آمونیاک را اکسید و تبدیل به ترکیبات بی ضرر می کند. نیمه عمر ازن ، کوتاه و هیچ گونه عوارض نامطلوبی نداشته ، لذا خطری برای پرسنل و طیور ندارد. طیف اثر بخشی ازن وسیع بوده و ضمن تأثیر بر روی میکرو ارگانیسم ها، می تواند انگل ها، تک یاخته ها، جلبک ها، سخت پوستان و حتی کیست و اسپور را از بین ببرد. . در شستشو با آب ازن دار نیازی به شستشوی مجدد نبوده و باقی مانده ای جز اکسیژن نخواهد داشت.
د‌) ضدعفونی تخم مرغ ها در اتاق گاز با گاز ازن یا آب ازن دار:
نتایج یک تحقیق در دانشگاه بیکبر گن هلند نشان داد که شستشوی تخم مرغ با مواد ضد عفونی کننده می تواند جمعیت باکتریایی موجود بر روی پوسته را به ۵۰ عدد تقلیل دهد.باکتری های گرم مثبت عمدتا باعث آلودگی پوسته تخم مرغ می شوند در حالی که باکتری های گرم منفی ، عامل فساد تخم مرغ هستند. جهت کاهش میزان آلودگی و ممانعت از نفوذ باکتری ها و هر گونه میکروارگانیسم به داخل پوسته تخم مرغ و جلوگیری از انتشار باکتری ها روی پوسته تخم مرغ هایی که در انکوباتور قرار می گیرند، تخم مرغ ها را بلافاصله پس از تخم گذاری در اتاق گاز با ضدعفونی کننده هایی چون پرمنگنات پتاسیم و فرمالدهید ضدعفونی می کنند که از نظر ایمنی پرسنل و میزان اثر بخشی ضدعفونی مورد تایید نمی باشد. با در اختیار داشتن یک دستگاه ازن ژنراتور و با استفاده از هوا به عنوان منبع تغذیه، بدون هیچ گونه هزینه ثانویه از قبیل خریداری مواد شیمیایی و هزینه تأسیسات، می توان عمل گندزدایی را با بالاترین راندمان موجود انجام داد. قدرت اکسیداسیون و ضدعفونی کردن ازن، ۵۰ بار بیشتر از پرمنگنات پتاسیم است.همچنین تخم مرغ ها را می توان با آب ازن دار مورد شستشو قرار داد . ازن، باقی مانده مضری از خود به جای نمی گذارد و ضمن آنکه هر گونه بوی نامطبوعی را نیز از بین می برد. از نظر ایمنی پرسنل نیز، مشکلی ایجاد نخواهد کرد . نیمه عمر ازن بسیار کوتاه و در دماهای پایین تأثیر و ماندگاری ازن به مراتب بیشتر است؛ لذا دیگر نیازی به گرم کردن اتاق گاز مطابق با روش های معمول نیست. صاحبان صنایع مرغداری می توانند با صرف یک هزینه ثابت، ازن در همان محل تولید و در بخشهای مختلف مصرف نمایند؛ لذا مانند کلر نیازی به خرید، حمل و نقل، انبارداری و هیچ گونه ماده مصرفی ندارد .

ه) شستشو و ضدعفونی اتاق های ستر و هچر با گاز ازن و آب ازن دار:
جوجه‌کشی قلب پرورش محسوب می‌شود و محل تولید موجود زنده برای پرورش است. هر چه شرایط جوجه‌کشی مناسب تر باشد علاوه بر درصد جوجه‌دهی بیشتر، کیفیت جوجه برای بخش پرورش نیز مناسب خواهد بود. هر چه شرایط بهداشتی مناسبی در جوجه‌کشی فراهم شود به طور قابل‌توجه ای خطر تلفات و کاهش تولید در گله کاهش می‌یابد. در صورت وجود آلودگی در جوجه‌کشی، به سرعت آلودگی‌ها تکثیرشده و کل جوجه‌ها را آلوده خواهد کرد. به دلیل حساسیت بالای جوجه و نداشتن پر و ضعیف بودن آن، استفاده از ازن مطمئن ترین راه برای پیشگیری از وقوع بسیاری از بیماری هاست. تفکیک بخش‌های جوجه‌کشی از هم سبب جلوگیری از انتقال آلودگی‌ها می‌شود. در راه‌های ارتباطی هر بخش می‌توان از حوضچه‌های ضد عفونی آب حاوی ازن دار و کفش مخصوص استفاده کرد. کف و دیوارهای جوجه‌کشی بایستی قابلیت شستشو و ضدعفونی به صورت دوره‌ای را داشته باشد و توصیه می‌شود حداقل هفته‌ای یک بار شستشو با آب ازن دار به صورت دقیق انجام شود.

و‌) ضدعفونی هوای در حال گردش در سالن های مرغداری و حذف آمونیاک و میکروب زدایی:
هوای سالن های پرورش طیور برای تأمین اکسیژن، دفع رطوبت، آمونیاک و نگهداری درجه حرارت مناسب باید به طور مرتب جریان داشته باشد. حرکت هوا در سالن باید در تمام نقاط آن یکنواخت باشد و جریان هوا نیز به یک سمت باشد. این کار با انجام تهویه در سالن های پرورش طیور انجام می گیرد. مهم‌ترن گاز سمی موجود در سالن های پرورش طیور آمونیاک است بالارفتن تراکم گاز آمونیاک در سالن باعث حالت تهوع و سوزش چشم کارگران می شودو به طیور آسیب می رساند غلظت آمونیاک تا ۱۵ PPm قابل حس نیست اگر به ۲۰ PPm تا ۲۵ برسد قابل حس خواهد شد در غلظت ۳۰ PPm تا ۵۰ باعث تحریک وسوزش چشم ها ودر غلظت ۵۰ PPm تا ۱۰۰ باعث عوارض تنفسی می شود و رشد و تولید کاهش می یابد و اگر غلظت آن به ۱۰۰ PPm برسد باعث ایجاد تاول روی سینه و اگربه ۵۰۰ PPm برسد باعث مرگ مرغ می شود به طور کلی ضروری است که غلظت آمونیاک در سالن از ۲۵ PPm بیشتر نشود آمونیاک از تجزیه اسید اوریک و سایر مواد حاوی نیتروژن مدفوع طیوربه وسیله میکروارگانیسم های بستر تولید می شود افزایش دفع مواد حاوی نیتروژن به وسیله طیور ، بالارفتن رطوبت بستر ،گرمای محیط ، وجود میکروارگانیسم ها در بستر وقلیایی بودن بستر می تواند باعث افزایش تولید آمونیاک در سالن شود برای کاهش غلظت گاز آمونیاک در سالن می توان از تزریق گاز ازن در هوای سالن استفاده کرد .استفاده از این سیستم ضمن از بین بردن گاز آمونیاک موجب کاهش قابل توجه در بار آلودگی، بستر و محیط خواهد شد. با استفاده از پکیج تصفیه و ضدعفونی هوای در حال گردش در سالن های مرغداری با گاز ازن به صورت آنلاین و با قابلیت کنترل هوشمند دما و رطوبت، می توان ارتباط سالن با فضای بیرون قطع کرد و یک سیستم بسته و سیر کولار خواهیم داشتکه موجبات صرفه جویی اقتصادی از منظر مصرف انرژی هم در پی دارد. آب ازن دار را می توان در آب مه پاش ها نیز استفاده کرد

ز‌) ضدعفونی انبار دانه و خوراک مرغ :
نزدیک به دو سوم از هزینه های پرورش طیور را هزینه های تغذیه ای تشکیل میدهد. این در صورتی است که یکی از مهمترین عوامل حاکم بر شرایط بدنی پرنده، عامل تغذیه است و با توجه به هزینه بالای آن، حساسیت تغذیه در دروه های پرورش طیور غیر قابل انکار است انبار دانه باید از نظر میزان رطوبت ، دما و وضعیت پالت بندی مناسب بوده و فاصله پالت ها از دیوار رعایت و شرایط مطلوب جهت مبارزه با حیوانات جونده ، موذی و حشرات فراهم شده باشد. همچنین کف ، دیوار و سقف از جنس مناسب ، قابل شستشو و ضد عفونی کردن باشد.. با توجه به این موضوع که انبارهای نگهداری دانه و غلات از گزند حشرات و موجودات موذی در امان نیستند، پیشگیری از این امر کمک شایانی در کیفیت محصولات انبار شده و ماندگاری آنها خواهد داشت. گاز ازن می تواند علاوه بر این که باعث افزایش ماندگاری محصولات انبار شده گردد، باعث نابودی حملات ناشی از موجودات موذی نیز شود. همچنین از آب ازن دار می توان برای شستشوو ضد عفونی انبار استفاده نمود.

مرغداری