پیشگیری و درمان آنفولانزا با گاز ازن

از سال 2003، نگرانی قابل توجهی در مورد امکان شیوع ویروس آنفولانزای مرغی H5N1 به وجود آمد. علاوه بر این، در سالهای گذشته، بیماری همه گیر  آنفلوآنزای جدید خوکی با منشاء ویروس، (H1N1)،  باعث بیماری صدها هزار نفر و متاسفانه مرگ تعدادی از مبتلایان گردید.در سال گذشته کرونا ویروس ها سبب بروز بیماری های سارس، مرس و کووید ۱۹ شده است که کووید 19 در جامعه جهانی توجه بیشتری به خود جلب کرده است. کروناویروس‌ها (Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که برای اولین بار در سال ۱۹۶۰ کشف شده‌اند. آنها موجب بروز بیماریهایی از خانواده سرما خوردگی در انسان و حیوانات می‌گردند و از ویژگی ظاهری آن‌ها زوائد تاج مانند بر روی سطوح دیواره ویروس‌ها می‌باشد. گاهی برخی از کروناویروس‌ها به دستگاه تنفسی حمله می‌کنند و گاهی علائم خود را در روده و معده افراد نمایان می‌کنند. علائم ویروس کرونا در ریه، معمولاً در سرماخوردگی‌های معمول و نوعی سرماخوردگی ترشح آور به نام پِنومونیا ظاهر می‌شود که معمولاً در بیشتر افراد با سرماخوردگی ملایمی همراه است این ویروس در محیط بسته از طریق هوا و یا از طریق میوه، سبزیجات که توسط دست های آلوده مورد تماس واقع شده باشند انتشار می یابد.

 ازن یکی از قویترین اکسنده شناخته شده می باشد.که مطابق با اصول بهداشتی هوا در محیط داخلی می توان از آن برای از بین بردن (ترکیبات آلی فرار) و یا بو، و کاهش allergy- و آلاینده های آسم استفاده کرد. علاوه بر این، مطابق با اصول بهداشتی هوا ازن از بین برنده قارچ، باکتری ،شوره حیوانات خانگی، گرد و غبار و غیر فعال کردن ویروسها مانند H1N1 (آنفولانزای خوکی) می باشد. برای جلوگیری عفونت آنفولانزای خوکی، روش های مختلف برای غیر فعال ویروس (برای از بین بردن عفونت آن) مطالعه شده است. یکی از امیدوار کننده ترین این روش ها  استفاده از گاز ازن است.

ویروس های آنفلوانزا که در اثر عطسه و سرفه و یا تماس شخص بیمار بر روی سطوح می تواند تا 24 ساعت به صورت فعال باقی بماند بنابراین لازم است اقدامات پیشگیرانه در جهت مقابله و غیر فعال کردن سطوح آلوده انجام گیرد که یکی از روشهای موثر استفاده از ازن به صورت گاز و یا محلول در آب در جهت از بین بردن آلودگی سطوح تماس ویروس آنفولانزا می باشد.در نمودار زیر اثر تزریق گاز ازن بر میزان کاهش فعالیت ویروس آنفولانزا بر روی سطوح آلوده نشان داده شده است

آنفولانزا خوکی

همان طور که در نمودار بالا مشاهده تزریق ازن در هوا سبب غیر فعال شدن 99.99 درصد ویروسهای آنفولانزا موجود در سطوح مختلف می گردد.

کارشناسان ازن تراست با توجه به نیاز ، اقدام به طراحی و ساخت دستگاه های ازن ژنراتور خانگی دو منظوره جهت تزریق به هوای اتاق و تزریق به آب جهت ضد عفونی کردن هوای فضای داخلی خانه و همچنین شستشو و ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات کرده است جهت مشاوره و تهیه ازن ژنراتور تراست با ما تماس بگیرید